Categories: Yaşam

12-18 Ekim Haftalık Burç Yorumları

Bu hafta her anlamda kendimizi değişime ve yeniliklere açtığımız, hayatımızdaki değişimleri iliklerimize kadar hissettiğimiz bir hafta olacak. Bir yandan çarşamba günü Akrep burcunda Merkür retrosu başlarken diğer yandan cuma günü Terazi burcunda Yeni Ay meydana gelecek. Tüm bu etkilerle birlikte hayallerimiz çok daha gerçekçi gelebilir ya da gerçeğe dönüşmeleri için soyut adımlar atmaya başlayabiliriz. İlişkilerin formu değişebilir, hayata dair bazı konularda yanıldığımızı kabul edebiliriz. Merkür retrosu Akrep burcunda gerçekleştiği için çok daha gizemli bir havaya bürünüp entrikalara daha açık hale gelebiliriz. Gelin bu iniş çıkışlı haftaya birlikte göz atalım. İşte 12-18 Ekim haftalık burç yorumları…

1. Koç – 12-18 Ekim Haftalık Burç Yorumları

Koç burçları son birkaç haftadır hayatlarını adeta hızlandırılmış bir şekilde yaşıyorlar. Ancak bu hafta itibariyle bu durum değişecek. Merkür retrosunun da etkisiyle özellikle romantik ilişkilerde tıkanmalar yaşanabilir, Koç burçları bazı durumlarda geri adım atarak beklemek isteyebilirler. Gizemli ve belirsiz ilişkilerin peşinden koşmak çok daha cazip gelebilir ancak Koç burçları bunu yaparken kendilerini bir anda bir tavşan deliğinin içinde bulabilirler. Bu süreçte stratejik ve mantıklı davranmaları oldukça önemli.

Bu hafta aynı zamanda yılın tek Terazi burcu Yeni ayı gerçekleşecek. Bu süreçte yeni başlayan ya da yeni bir dönemin başladığı ilikiler ilerleme sürecine girebilir. Her ne kadar iki ileri bir geri sistemi hakim olsa da ilerleme kaydetmek Koç burçlarına iyi hissettirecektir. Koç burçları bu dönemde özellikle iş arkadaşlarına ya da hayatlarındaki bazı kişilere karşı kısıtlayıcı davrandıklarını, onları değiştirmeye çalıştıklarını fark edip bu davranışları üzerine çalışabilirler.

2. Boğa – 12-18 Ekim Haftalık Burç Yorumları

Boğa burçları ilişki durumları ne olursa olsun özellikle salı gününden itibaren Merkür retrosunun da etkisiyle romantik ilişkilerde adeta zamanda yolculuk yapıyor gibi hissedebilirler. 3 Kasım’a kadar devam edecek bu süreçte başlangıçta ilişkiler ön plana çıksa da daha sonra gündem maddeleri sağlıkla ilgili konular olabilir. Bu süreçte kafaları karışabilir ve kendilerini bir hız trenine binmiş gibi hissedebilirler. Ancak sakin olmalı ve kendilerini geçmişten gelen bu tatlı esintiye bırakmalılar. Bu süreçte eskiden flört ettikleri ya da sevgili oldukları biriyle arkadaş olabilirler. Ancak yanlış sinyaller verme konusunda dikkatli olmalılar.

Terazi burcunda gerçekleşecek Yeni ay ise Boğa burçlarının verimliliklerini artıracak. Aynı zamanda yeniden sağlıklı bir günlük rutine dönmeleri için gerekli motivasyonu sağlayacak. Diğer yandan çalışma alanlarını ve araçlarını düzenleme, derlemek ve toplamak için büyük bir istek duyabilirler. Bu konuda çok hızlı bir şekilde harekete geçip, uzun zamandır verimlerini düşüren unsurları ortadan kaldırabilirler.

3. İkizler – 12-18 Ekim Haftalık Burç Yorumları

İkizler burçları bu hafta stresi azaltıp hayatlarına disiplini dahil etmeliler. Özellikle Merkür retrosunun etkisiyle rotalarından şaştıklarını ve bedensel ve ruhsal olarak da dağıldıklarını hissedebilirler. Bu süreçte özellikle hem bedensel hem ruhsal sağlıklarına ve kişisel bakımlarına dikkat etmeliler. Hayal kırıklıklarının ve korkuların artacağı bu dönemde yoga ya da meditasyon yapmak, terapiye gitmek ya da kendilerini herhangi bir hobilerine vermek bu dönemde oldukça faydalı olabilir.

Haftanın son günleri ise üzerlerindeki bu olumsuz enerjileri atarak daha sosyal olabilecekler. Özellikle sanatla uğraşan ya da mesleğinde yaratıcılık önemli bir rol oynayan İkizler burçları için verimli günler olacağını söyleyebiliriz. İkizler burçları bu süreçte ulaşmak istedikleri kitleye ulaşıp vermek istedikleri mesajı kolayca yansıtabilirler. Bu fırsatı kullanmalılar.

4. Yengeç – 12-18 Ekim Haftalık Burç Yorumları

Yengeç burçları bu hafta kalplerini açmalı ancak diğer yandan çok dikkatli olmalılar. Bu süreçte çevrelerindeki insanlar çok sevinecekleri bazı jestler yapabilir, baştan çıkarıcı teklifler alabilirler. Ancak kendilerini her fikre açık olmak zorunda hissetmemeliler. Bu gibi durumlarda geçmiş tecrübelerinden faydalanmaları yararlı olacaktır. Bu hafta Yengeç burçları geçmişi geçmişte bırakıp yola doğru seçimlerle devam etmeleri gerektiğini asla unutmamalılar. Elbette bu sözler eski aşklarla yüzleşecek olan Yengeç burçlarına!

Neyseki cuma günü Terazi burcunda gerçekleşecek olan Yeni ay Yengeç burçlarının rotasını düzeltecek ve hayatlarındaki dengeyi yeniden sağlamalarına yardım edecek. Her ne kadar evlerine sığınmak isteseler de bu hafta özellikle yaşam alanlarındaki değişimin çok yakın olduğunu görebilir ve bu farkındalıkla birlikte biraz korkabilirler. Özellikle evde çalışan Yengeç burçları ev ve iş dengesini kurmakta zorlanabilir, sabırlarının tükendiğini hissedebilirler. Evle ilgili problemleri uzun süredir içinde tutan Yengeç burçları ise bir öfke patlaması yaşayabilirler. O noktaya gelmeden problemleri halletmeye odaklanmalılar.

5. Aslan – 12-18 Ekim Haftalık Burç Yorumları

Aslan burçları bu hafta çok coşkulu ve pozitif hissedebilirler ancak asıl büyük gelişmeler için “bekle ve gör” moduna bürünmeleri çok daha mantıklı olacaktır. Özellikle 3 Kasım’a kadar, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmayabileceğini akıllarından çıkarmamalılar. Bu süreçte insanlar çok etkileyici olabilir ve hep Aslan burçlarının duymak istediği şeyleri söyleyebilirler ancak hepsi oldukça yanıltıcı olacaktır. Özellike aile ve arkadaşların söyledikleri şeyleri ayırt etmek çok zor olabilir. Diğer yandan elbette Merkür retrosu nedeniyle geçmişe dönüşler ve geçmişte kalan insanlar gündeme gelebilir. Geçmişte sona eren bazı şeyler yeniden başlayabilir. İletişim problemleri ortaya çıkabilir, özellikle seyahat planlarında aksamalar olabilir.

Cuma günü ise Terazi burcunda Yeni ay gerçekleşecek. Aslan burçları bu güçlü etki altında evlerinden çıkıp etraflarına çok daha alıcı gözle bakabilirler. Yoğunluktan farkına varamadıkları bazı güzellikleri ve heyecanları keşfedebilirler. Aslında onları mutlu eden birçok şeyin yanı başlarında olduğunu görebilirler.

6. Başak – 12-18 Ekim Haftalık Burç Yorumları

Bu hafta Başak burçlarının uzun zamandır planladıkları ve adeta kilitlendikleri bazı planlar iptal olabilir. Böyle bir durumda sakin kalmalı ve sinirlerine hakim olmalılar. Özellikle önlerindeki 3 hafta boyunca küçükten büyüğe pek çok aksaklık yaşayabileceklerini unutmamalılar. Teslim edecekleri projeler ya da işler için fazladan zaman ayırıp işlerini garantiye almaları yararlarına olacaktır. Diğer yandan bu süreçte inat ettikleri bir konuyu çözüme kavuşturabilir, uzun zamandır istedikleri bazı şeyleri büyük çabalar sonucu elde edebilirler.

Cuma günü gerçekleşecek Yeni ay ise Başak burçlarını finansal alanda etkiliyor. Parayla ilgili konularda yeni başlangıçlar yapabilir ya da yeni döngüler başlatabilirler. Bu dönemde finansal konularda verdikleri kararların etkisi 6 ay boyunca hissedilecektir. Bu nedenle fazla lüks ve gerekesiz harcamalardan kaçınmalı, ihtiyaçları olan hiçbir şeyi alışveriş listelerine dahil etmemeliler. Hatta evlerindeki fazlalıklardan kurtulmak için bazı eşyaları satıp gelir elde edebilirler.

7. Terazi – 12-18 Ekim Haftalık Burç Yorumları

Terazi burçları özellikle yazılı anlaşmalar, yeni işler ve kesinleştirilmesi gereken projeler için son adımları salı gününe kadar atmalılar. Sonrasında başlayacak Merkür retrosunun da etkisiyle pek çok konuda aksaklıklar yaşayabilirler. Özellikle lider pozisyonunda olan Terazi burçları bu dönemde büyük hasar alabilirler. Diğer yandan evdeki sorumluluklarla işle ilgili sorumluluklar birbirine girebilir. Bu dönemde her şeyi ortaya döküp yeni bir plan yapmak, başkalarından yardım istemek ve yeni bir düzen oluşturmak faydalı olabilir. Bu gözden geçirme sürecinden finansal konularla ilgili de açıklar yakalayabilir ve bazı boşa giden harcamaları fark edebilirler.

Cuma günü ise Terazi burcunda bir Yeni ay gerçekleşecek. Bu da Terazi burçları için yeni başlangıçların gündemde olacağı bir dönemi işaret ediyor. Bu sıçrama etkisinden faydalanabilmeleri için önümüzdeki 6 ayı detaylı bir şekilde hayal etmeli ve bazı planlar yapmalılar. Böylece önümüzdeki 6 ay boyunca kaydedecekleri ilerlemenin tohumlarını şimdiden atma fırsatı bulabilirler. Yeni ay’ın bir diğer güçlü etkisi ise Terazi burçlarını daha bencil olmaya itmesi olacak. Bazı durumlarda kendi istekleriyle başkalarının isteklerini ayırt etmekte zorlanabilirler.

8. Akrep – 12-18 Ekim Haftalık Burç Yorumları

Akrep burçları her zaman için ateşe körükle gidip oldukça korkusuz davranırlar. Ancak bu hafta bazı durumlar üstesinden gelebileceklerinden çok daha büyük etkiler yaratabilir. Eğer bazı şeyleri ikinci plana atmaları ya da ertelemeleri gerekiyorsa bunu salı gününden önce yapmalılar. Merkür retrosunun başlamasıyla duygular yoğunlaşabilir ve iletişimde aksaklıklar yaşanabilir. Akrep burçları bu süreçte kendi kendilerine kalabilirler. Ancak bu olumlu bir etki yaratacaktır çünkü uzun zaman sonra ilk defa durup düşünmeye ve gittikleri yolu irdelemeye fırsat bulabilirler. Diğer yandan bu süreçte vizyoner yanlarını öne çıkarabilir ve özgün fikirlerle çevrelerindekileri etkileyebilirler.

Cuma günü Terazi burcunda gerçekleşecek Yeni ay ise Akrep burçlarını bazı konularda pes etmeye ve teslim olmaya itebilir. Bu inatçı akrep burçları için her ne kadar çok zor olsa da yapmaları gereken şeyin bu olduğunu anlayacaklardır. Uzaklaşmak Akrep burçları için çok sivri ve olumsuz anlamlara geliyor olsa da bu süreci ara vermek olarak düşünmeliler. Kendilerine vakit ayırırlarsa onları zorlayan her konunun üstesinden gelebilecekler.

9. Yay – 12-18 Ekim Haftalık Burç Yorumları

Merkür retrosu Yay burçlarını adeta Yay burçlarını alıp geçmişe götürecek. Bu süreçte geçmişe, geçmiş günlere özlem duyabilirler. Bu konuda duygular kabarabilir. Bu döngüyü sağlıklı bir şekilde atlatabilmeleri için ise tamamen teslim olmaları ve kabullenmeleri gerekir. Sürekli olarak bazı bağları tamamen kesmek ve o bağları daha da güçlendirmek arasında kalabilirler. 3 Kasım’a kadar yaşayacakları bu ikilemde ruhlarına en iyi gelecek şeyi yapmak ve bu konuda netlik kazanmak isteyeceklerdir. Bu dönemde düşünceleri içe dönük hale getirip içselleştirmek ve yaratıcılıklarına yönlendirmek oldukça iyi bir seçenek olabilir. Bu aynı zamanda bir iyileşme döngüsü olacağından, çok uzun zamandır içine sıkışıp kaldıkları bazı düşünce ve yargıları da terapi ya da meditasyon yoluyla kırabilirler. Yay burçları, Merkür retrosu geçmişe götürdüğü için, iyileşmemiş yaraların açılmasına hazırlıklı olmalılar.

Yay burçlarının etrafında arkadaş olarak tanımladıkları pek çok insan var ancak kaçı onları gerçekten tanıyor? Cuma günü gerçekleşecek Yeni ay Yay burçlarının bu konuyu sorgulamasına ve hayatlarındaki insanları yeniden gözden geçirmelerine vesile olabilir. Karmaşık ve çok yönlü insanları seven Yay burçları bu süreçte yeni arkadaşlar edinebilir ve ağlarını ilgi alanları doğrultusunda genişletebilirler. Yalnızca bu insanların geçici mi yoksa kalıcı mı olduklarını derinlemesine sorgulamaları gerekiyor.

10. Oğlak – 12-18 Ekim Haftalık Burç Yorumları

Merkür retrosu Oğlak burçlarında büyük bir nostalji rüzgarı estirebilir. Bu süreçte eski paylaşımlara dalabilir, eski fotoğrafları çıkarabilir ya da geçmişte kalan insanları anmalarına neden olabilir. Özellikle eskide kalan kişilere karşı büyük bir özlem hissedebilirler. Hatta o insanlarla tekrar görüşmek, eski grupları bir araya getirmek isteyebilirler. Oğlak burçları planları her ne olursa olsun fazla karmaşık durumlar yaratmamaya dikkat etmeli, daha net ve kolay buluşmalar planlamalılar. Aynı zamanda bu dönemde teknolojik aletlere ve verilerin yedeklenmesi konusuna da dikkat etmeliler.

Cuma günü ise Terazi burcundaki Yeni ay Oğlak burçlarını kariyer alanında olumlu enerjiler içine alıyor. Oğlak burçları önlerindeki 6 ay boyunca yükselecekleri yeni bir yola adım atabilir ve başarıyı yeniden yakalayabilirler. Ancak herhangi yeni bir şeye başlamadan önce başlayacakları şeyin hayalleriyle ve hedefleriyle uyumlu olup olmadığını gözden geçirmeli ve daha sonra karar vermeliler.

11. Kova – 12-18 Ekim Haftalık Burç Yorumları

Kova burçları yükselişin kaçınılmaz olduğu bir döneme giriyorlar. Ancak bu yoğun değişim ve dönüşüm dönemi öncesi kısa bir molaya ihtiyaçları olabilir. Özellikle bu hafta kariyerlerini çok yönlü olarak ele alıp bazı konuları tekrar değerlendirmek isteyebilirler. Özellikle 3 Kasım’a kadar stratejilerini ve yaptıkları işin kendilerine uygun olup olmadığını değerlendirebilirler. Belki de hedeflerine ulaşmak için çok daha detaylı ve kararlı bir plana geçmeleri gerektiğini fark edebilirler. En önemlisi ekonomik olarak emeklerinin karşılığını alıp almadıklarını sorgulayabilirler. Diğer yandan her ne olursa olsun herhangi sert bir konuşma yapmadan önce beklemeliler, Merkür retrosunun yanlış anlaşılmalara ve aksaklıklara sebep olabileceğini unutmamalılar.

Cuma günü gerçekleşecek Yeni ay ise Kova burçlarını çok daha maceracı bir hale getirebilir. Ani planlar yapabilir ve kısa seyahatlere çıkabilirler. Aynı zamanda rutinlerinden kaçmak ve sorunlardan biraz olsun uzaklaşmak isteyebilirler. Büyük planları olan Kova burçları özellikle pandemi nedeniyle yaptıkları planlarda hangi konularda dikkatli olmaları gerektiğin detaylıca araştırmaya koyulabilirler. Önümüzdeki 6 ay içinde yaptıkları büyük planı hayata geçirmek için ellerinden geleni yapacaklar.

12. Balık – 12-18 Ekim Haftalık Burç Yorumları

Balık burçları haftanın ilk günlerinde ufak tefek konularda büyük kararsızlıklar yaşayabilirler. Bu nedenle küçük kararlar verirken bile güvendikleri insanların fikrini almak isteyebilirler. Her ne kadar emin oldukları şeyin peşinden sonuna kadar gidebilecek ve kimseye kulak asmayacak bir karaktere sahip olsalar da 3 Kasım’a kadar bu yönleri daha zayıf işeleyebilir. İnsanların onlar için yaptıkları yorumların yapıcı olup olmadığına dikkat edebilir, onlar da başkalarına yorum yaparken saldırgan davranışlar sergileyebilirler. Özellikle böyle konularla ilgili ateşli tartışmalara girebilir, hatta sinirlenip tüm köprüleri yakabilirler. Ancak Merkür retrosu döneminde iletişim problemleri yaşanabileceğini ve bu dönemde verecekleri çoğu karardan pişman olabileceklerini unutmamalılar.

Cuma günü Terazi burcunda gerçekleşecek Yeni ay ise Balık burçlarını romantizm ve erotizm alanında etkiliyor. Bu dönemde Balık burçları bazı gizli hayranlarının olduğunu öğrenebilir ya da spontane itiraflarda bulunabilirler. Her ne olursa olsun bu süreçte gerçeklikle olan bağlarını koparmamaya dikkat etmeliler. Özellikle konfor bölgelerinden çıktıklarından kıskançlıkları artabilir ve partnerlerine karşı aşırı tepkiler verebilirler. Bu süreçte kendilerini güvende ve özgüvenli hissetmek onlar için önemli olacaktır.

Recent Posts

  • Film & Dizi

Türkiye’de Hizmet Veren 14 Film ve Dizi Platformu

Teknoloji ve internet günden güne değişip gelişiyor. Bununla birlikte insanlara çeşitli alanlarda daha fazla hizmet…

3 ay ago
  • Diğer

Psikolojik Olarak Kendini Güçlü Hissetmenin 12 Altın Kuralı

Kendi yolunuzda ilerlemek o kadar da zor değil. Yeterki oyunu kuralına göre oynayın. Asla kendinden…

3 ay ago
  • Diğer

Günlük Hayatta Yanlış Yapılan 5 şey

Günlük yaşantımız içinde yaptığımız bir çok hareketin ve davranışın aslında yanlışlarla dolu olduğunu farketmeyiz. Çünkü…

3 ay ago
  • Film & Dizi

Margot Robbie’nin En Güzel 7 Filmi

Suicide Squad filmindeki rolüyle akıllara kazınan 28 yaşındaki genç aktris Margot Robbie, kariyerinin böyle şekilleneceğini…

3 ay ago
  • Diğer

Yoğun Sosyal Medya Kullanımının Zararı

Arada senin de Instagram hikayelerine bakarken priz başında öylece kaldığın, “çıkamadığın” videolar yüzünden yapacağın işi…

3 ay ago
  • Teknoloji & Bilim

2020’de En Çok Tercih Edilen Elektrikli Araçlar

Elektrikli araçlar günümüzde yükselmeye ve gündemdeki bir konu olmaya devam ediyor. Hepimizin genel bir fikri…

3 ay ago