Categories: Teknoloji & Bilim

2020’de En Çok Tercih Edilen Elektrikli Araçlar

Elektrikli araçlar günümüzde yükselmeye ve gündemdeki bir konu olmaya devam ediyor. Hepimizin genel bir fikri oluşmuş olsa da bazılarımız daha çok bilgi edinmek belki bir tane satın almak isteyebilir. Nereden başlayacağını bilemeyen veya piyasaya bir göz atmak isteyen olursa diye dünyada birçok kişi tarafından tercih edilmiş elektrikli araçlardan bazılarını bu yazımızda derledik.

Tesla Model 3 – En Çok Satan Elektrikli

Tesla Model 3

Sadece elektrikli otomobil segmentinde değil, aynı zamanda diğer otomobil sınıfındaki BMW 3 Serisi ve Mercedes C-Class gibi araçlara duyulan beğenilere karşı da öne çıkan pratik özelliklere sahip.

Tesla Model 3’ün çok yönlülüğü, ekipman seviyeleri ve performansı etkileyici. Model 3, sınıfındaki en iyi ivmeye, 0-100 km/s için 3.2 saniyelik  bir zamana sahip. Tesla’nın en yeni otopilot otomatik sürüş teknolojisi ve aracın ömrü boyunca ücretsiz yazılım güncellemeleri ve Model 3’ü cazip bir seçenek haline getiriyor.

Nissan Leaf – Konforlu Elektrikli

Nissan Leaf

İkinci nesil Nissan Leaf, elektrikli arabaları ana akım haline getirmeyi amaçlıyor. Nissan, 7.9 saniyelik 0-100 km hız süresi veriyor ve bu, bazı rakiplerinden daha yavaş olsa da, arabanın hala yeterince hızlı olduğunu gösteriyor.

Genel olarak, Leaf’in sürüş deneyimi heyecan verici olmaktan çok rahatlatıcı görülebilir. Düşük sürtünme katsayısı, rüzgar gürültüsünün fazla olmadığı anlamına gelirken, yol gürültüsü daha yüksek hızlarda bile iyi bastırılıyor.

BMW i3

BMW i3

BMW i3, bir Ford Fiesta ile hemen hemen aynı boyutta ancak içerisine girildiğinde daha büyük hisettiriyor. Renault ZOE gibi birçok elektrikli araba ile karşılaştırıldığında, karbon fiber ve alüminyum yapısı sayesinde çok hafif.

Hızlanma konusunda da öne çıkıyor. Standart i3, Toyota Prius Plug-in hibridinden 3.2 saniye daha hızlı bir şekilde 7.2 saniyelik 0-100 km/s süresine sahip.

Jaguar I-Pace

Jaguar I-Pace

Son birkaç yıl içinde tanıtılan bir dizi harika yeni modelle Jaguar atakta. Ancak I-Pace, şirket için yeni bir yön gösteriyor ve şu anda  Alman rakiplerinin olduğu bir piyasaya çıkmakla kalmıyor. Aynı zamanda elektrik öncüsü Tesla’nın da olduğu bir elektrikli araç marketinde yer almaya başlıyor.

Jaguar yaklaşık 300 mil menzile sahip olduğunu iddia ediyor. Bu yüzden ciddi bir şarj etme işlemi gerekmeden kolayca 150 mil (242 km) kat edebilmelisiniz. Ne yazık ki, boş bir pilin standart bir elektrik fişinde şarj edilmesi 12 saat sürecektir, ancak bu şarj sürelerini önemli ölçüde azaltabilen hızlı şarj seçenekleri mevcut.

Hyundai Kona Electric

Hyundai Kona Electric

Kona Electric 39kW veya 64kW pil paketleri ile sunuluyor, bu da daha büyük versiyonda 300 mil’lik (483km) gerçekçi bir menzili var demek oluyor. Birçok özelliği yanında sanırız  en önemli özelliklerinden biri, fiyatının birçok elektrikli araca göre uygun tarafta seyrediyor olması.

Eğlenceli görünümleri, pratik bir beş kapılı gövde ve bol miktarda kit ile Kona, Hyundai’nin kendi sadece kendi markası için değil, Elektrikli Araçlar için bir oyun değiştirici olabilir.

Recent Posts

  • Film & Dizi

Türkiye’de Hizmet Veren 14 Film ve Dizi Platformu

Teknoloji ve internet günden güne değişip gelişiyor. Bununla birlikte insanlara çeşitli alanlarda daha fazla hizmet…

3 ay ago
  • Diğer

Psikolojik Olarak Kendini Güçlü Hissetmenin 12 Altın Kuralı

Kendi yolunuzda ilerlemek o kadar da zor değil. Yeterki oyunu kuralına göre oynayın. Asla kendinden…

3 ay ago
  • Diğer

Günlük Hayatta Yanlış Yapılan 5 şey

Günlük yaşantımız içinde yaptığımız bir çok hareketin ve davranışın aslında yanlışlarla dolu olduğunu farketmeyiz. Çünkü…

3 ay ago
  • Film & Dizi

Margot Robbie’nin En Güzel 7 Filmi

Suicide Squad filmindeki rolüyle akıllara kazınan 28 yaşındaki genç aktris Margot Robbie, kariyerinin böyle şekilleneceğini…

3 ay ago
  • Diğer

Yoğun Sosyal Medya Kullanımının Zararı

Arada senin de Instagram hikayelerine bakarken priz başında öylece kaldığın, “çıkamadığın” videolar yüzünden yapacağın işi…

3 ay ago
  • Diğer

İnternette En Çok Satılan Ürünler 2020

İnternette en çok satılan ürünler / internet üzerinden en çok satılan ürünler nelerdir, internette en…

3 ay ago