Categories: Teknoloji & Bilim

5000 TL Ve Altı Bütçeyle Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon

Farklı farklı bütçelere hitap eden akıllı telefon listelerimiz için sizleri dinledik, bütçeyi iyice artırdık. Akıllı telefon fiyatları 10.000 TL’yi bulsa da 5.000 TL ve altı fiyatlara da çok iyi telefonlar bulmak mümkün. Şimdi gelin hep beraber listemize geçelim.

Samsung Galaxy S9 plus

Galaxy S9 Plus

Ortalama fiyat: 4.100 TL

Samsung’un 2018 amiral gemilerinden Galaxy S9 Plus, günümüzde hala kendinden söz ettirebiliyor. Yaklaşık 4.100 TL’lik fiyata sahip S9 Plus’ı yeni nesil bir orta seviye cihaz yerine tercih edebilirsiniz.

Samsung Galaxy S10e

Samsung Galaxy S10e

Ortalama fiyat: 4.400 TL

Samsung’un Galaxy S10 serisinin en uygun fiyatlı üyesi S10e, amiral gemisi seviyesindeki özellikleri daha küçük bir kasa ve daha mütevazı özelliklerle sunuyor.

Xiaomi Mi 9

Xiaomi Mi 9

Ortalama Fiyat: Depolama kapasitesine göre 4.500-5.000 TL arası

Xiaomi’nin 2019 yılı amiral gemisi Mi 9, Snapdragon 855 yonga setini bizlere en uygun fiyatla getiren cihaz olma özelliği taşıyor. Sahip olduğu üçlü arka kamerayla DxOMark listelerinde de zirveye oynayan cihaz, fiyatının karşılığını sonuna kadar veriyor.

Xiaomi Mi MIX 3

Xiaomi Mi MIX 3

Ortalama fiyat: 4.400 TL

Xiaomi’nin kızaklı telefonu Mi MIX 3, sunduğu yüksek ekran-gövde oranıyla göz dolduruyor. Cihazın fiyatının ise Snapdragon 855’li Mi 9’a göre bir tık yüksek kaldığını söyleyebiliriz ancak çentiksiz telefon seven kullanıcıların Mi 9 yerine Mi MIX 3’ü tercih etmesi de olası.

Xiaomi Mi 9T

Xiaomi Mi 9T

Ortalama fiyat: 3.800 TL

Xiaomi Mi 9’un pop-up kameralı kardeşi Mi 9T, Qualcomm’un orta-üst seviye işlemcilerinden Snapdragon 730 ile geliyor. Cihazın fiyatının ise biraz yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro

Ortalama fiyat: 5.000 TL

Huawei’nin 2018 yılı sonlarında çıkardığı amiral gemi cihazı Mate 20 Pro, şu an için P30 serisinin biraz gölgesi altında kalmış gibi görünse de fiyatına göre oldukça iyi bir cihaz. Sahip olduğu Kirin 980 yonga seti ile P30 Pro’dan geri kalmayan cihazın 4200 mAh bataryasını ve P30 Pro ile yakın bir performans gösteren kamerasını ise Mate 20 Pro’nun en güçlü olduğu özellikler olarak sayabiliriz.

Huawei Mate 10 Pro

Huawei Mate 10 Pro

Ortalama fiyat: 3.600 TL

Listemizin en uygun fiyatlı telefonu Huawei Mate 10 Pro, P20 Pro modelindeki birçok özelliği çentiksiz bir ekranla beraber kullanıcılara sunuyor. Kamera özellikleri bakımından P20 Pro’nun bir tık gerisinde kalan cihazın fiyatı şu an için alınabilir seviyelerde.

Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro

Ortalama fiyat: 4.000 TL

Huawei P20 Pro, yıl olarak nispeten eski bir cihaz olsa da hem kamera hem de performans anlamında bulunduğu fiyat aralığında mantıklı bir alternatif. Üçlü kamera kurulumunu hayatımıza sokan cihazın ekranındaki çentik tasarımı ise simetri hastalarını rahatsız edebilir.

Huawei P30

Huawei P30

Ortalama fiyat: 4.300 TL

Huawei’nin son amiral gemisi olan P30, teknik özellikleriyle piyasanın en popüler cihazlarından birisi haline geldi. P30 Pro kadar başarılı bir kamera donanımına sahip olmasa da aldığı değerlendirme notları oldukça yüksek. Son dönem tasarım trendlerini takip eden cihaz, Kririn 980 ile performans konusunda da çok şey vadediyor.

Oppo Reno

Oppo Reno

Ortalama fiyat: 5.000 TL

Oppo’nun oldukça yenilikçi tasarıma sahip cihazı Reno, çentiksiz ve çok yüksek ekran-gövde oranına sahip ekranı, kamera özellikleri ve köpek balığı sırtı şeklinde açılan ön kamerasıyla beğeni topluyor. 256 GB depolama alanının standart olarak sunulduğu Oppo Reno’nun en büyük eksikliği ise orta seviye bir yonga seti olan Snapdragon 710 ile geliyor olması. Bu sebeple cihazın fiyatının biraz daha düşmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Recent Posts

  • Film & Dizi

Türkiye’de Hizmet Veren 14 Film ve Dizi Platformu

Teknoloji ve internet günden güne değişip gelişiyor. Bununla birlikte insanlara çeşitli alanlarda daha fazla hizmet…

3 ay ago
  • Diğer

Psikolojik Olarak Kendini Güçlü Hissetmenin 12 Altın Kuralı

Kendi yolunuzda ilerlemek o kadar da zor değil. Yeterki oyunu kuralına göre oynayın. Asla kendinden…

3 ay ago
  • Diğer

Günlük Hayatta Yanlış Yapılan 5 şey

Günlük yaşantımız içinde yaptığımız bir çok hareketin ve davranışın aslında yanlışlarla dolu olduğunu farketmeyiz. Çünkü…

3 ay ago
  • Film & Dizi

Margot Robbie’nin En Güzel 7 Filmi

Suicide Squad filmindeki rolüyle akıllara kazınan 28 yaşındaki genç aktris Margot Robbie, kariyerinin böyle şekilleneceğini…

3 ay ago
  • Diğer

Yoğun Sosyal Medya Kullanımının Zararı

Arada senin de Instagram hikayelerine bakarken priz başında öylece kaldığın, “çıkamadığın” videolar yüzünden yapacağın işi…

3 ay ago
  • Teknoloji & Bilim

2020’de En Çok Tercih Edilen Elektrikli Araçlar

Elektrikli araçlar günümüzde yükselmeye ve gündemdeki bir konu olmaya devam ediyor. Hepimizin genel bir fikri…

3 ay ago