Son dönemlerin en popüler sosyal ağ’ı olan İnstagram, birçok fenomen’in de ortaya çıkmasına zemin hazırlamıştır. Tüm sosyal ağ’larda olduğu gibi İnstagram’da da büyük kitlelere hitap eden kişiler popüler olmuş ve bu popülerliği de ticarete dökmüşlerdir.

Takipçi arttırmak ve büyük kitlelere hitap etmek (popüler olmak) birçok kişinin sosyal ağ’lardaki en büyük amacıdır. Yüksek takipçiye ulaşan kişiler, hem fenomen olmak, hem de takipçileri aracılığı ile para kazanmak istemektedirler. Bu nedenle İnstagram’da takipçi arttırmak oldukça önemli bir konu haline gelmiştir.

Hesaplarını popülerleştirmek adına birçok kişi ‘İnstagram’da nasıl takipçi arttırılır’ şeklinde araştırmalar yapmaya başlamıştır. Aslında özgünlük, disiplin ve temel online pazarlama teknikleri ile rahatlıkla yüksek takipçi kitlelerine ulaşılabilmektedir. İnstagram’da takipçi arttırma yolları ile kolay bir şekilde takipçi arttırmak ve belirlenen hedeflere ulaşmak mümkündür. Takipçi arttırma yollarını ne kadar disiplinli bir şekilde uygularsanız o kadar hızlı sonuca ulaşabilirsiniz.

Profilinizi Eksiksiz Oluşturun

İnstagram profilinizi eksiksiz bir şekilde oluşturanız ve tüm bilgileri girmeniz takipçilerinizi arttırmanıza katkı sağlayacaktır. Özellikle profilinizde kendi fotoğrafınızı kullanmanız ve açıklama kısmında size ait bilgilerin yer alması gerçek bir hesap olduğunuzu insanlara gösterecektir. Website, blog veya başka bir platformda projeleriniz varsa bunların adreslerini de profilinizde paylaşmanız da yine profilinizin ilgi çekmesini sağlayacaktır.

Profil Fotoğrafı

İnsanlar hesabınızı gördüklerinde ilk olarak profil fotoğrafınıza bakarlar. Bu nedenle en güzel profil fotoğrafınızı seçmeli ve bunu kullanmalısınız. Güzel çıktığınız bir fotoğraf daha fazla dikkat çekmenizi ve İnstagram’da takipçi arttırmanızı sağlayacak küçük ama etkili bir detaydır.

Disiplinli Olun

Her gün düzenli bir şekilde paylaşım yapmanız, takipçileriniz ile etkileşime geçecek görseller paylaşmanız takipçi sayınızı arttırmanıza yardımcı olacaktır. Bir gün 4-5 fotoğraf atıp 10 gün boyunca hiçbir paylaşım yapmazsanız İnstagram’da takipçi arttırmak sizin için çok zor bir hale gelecektir. Disiplinli olmalı, her gün bir miktar zamanınızı takipçi arttırmak adına İnstagram’a ayırmalısınız. Sürekli düzenli ve ilgi çekici paylaşımlarla takipçi sayınızı uzun vadede oldukça arttırabilirsiniz.

Viral İçerik Oluşturun

Kendiliğinden paylaşılan ve oldukça beğenilen fotoğraf – videolar paylaşmanız takipçi sayınızın beklemediğiniz bir hızla artmasına neden olacaktır. Özgün, daha önce bir yerde paylaşılmamış, kaliteli içerikler paylaşmanız bu içeriklerin kullanıcılar arasında yayılmasına neden olacaktır. İnstagram’da takipçi arttırmak için kaliteli, farklı ve özgün paylaşımlar yapmak gerekmektedir.

Filtre Kullanın

İnstagram’da bulunan çeşitli araçlar ve filtre’ler ile fotoğraf, hikâye ve videolar daha eğlenceli hale gelebilmektedir. Dikkat çekici ve güzel içerikler oluşturarak filtreler ile paylaşmanız takipçilerinizin artmasına zemin hazırlayacaktır.

Hastag (#) Kullanın

Sosyal ağ’larda hastag paylaşımların ne ile ilgili olduğunu belirten önemli bir ayraç konumundadır. Paylaşımlarınızda ilgili olan konu veya yerlerle ilgili hastag kullanmanız aynı hastag’e ilgi duyan kişilerin paylaşımlarınıza ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Takipçilerinizle Etkileşimde Bulunun

Paylaşımlarınızda takipçilerinize soru sormanız veya yorum yapmalarını istemeniz paylaşımlarınızın daha fazla dikkat çekmesine neden olacaktır. Bir kullanıcının yaptığı yorumlar o kişiyi takip edenler tarafından da görülebilmektedir. Bu nedenle yorum ve beğeni almanız birçok kişinin ilgisini çekmenize yardımcı olacaktır. Aynı şekilde takip ettiğiniz kişilerin paylaşımlarına yorum ve beğeni yapmak da size takipçi kazandırabilir. Sizi takip etmeyen biri dahi olsa fotoğraf veya videolarına yorum yapmaktan çekinmeyin.

Takipçi Satın Almak

Bu yöntem İnstagram’da takipçi arttırmak için en hızlı yöntemdir. Ancak takipçilerinizin ‘bot’ yani sahte hesap olabileceğini de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Organik olmayan takipçiler pek fazla etkileşimde bulunmazlar ve sadece takipçi sayınızı yükseltmiş olurlar. Eğer yine de takipçi sayınızın yüksek görünmesini istiyorsanız İnstagram takipçi satın alma yöntemini de kullanabilirsiniz. Bu işlem için birçok webmaster forumunda veya İnstagram’da kişi veya firmaya rastlayabilirsiniz.

İnstagram’da takipçi arttırmak için bu yolları tercih edebilir ve düzenli paylaşımlarla büyük kitlelere ulaşabilirsiniz. En etkili takipçi arttırma yolları disiplinli ve düzenli bir şekilde kaliteli içerikler paylaşmaktadır. Özgün olursanız kısa sürede takipçilerinizi arttırabilirsiniz. Fenomen hesapları taklit etmeniz, daha önce yapılmış paylaşımları yapmanız size sadece zaman kaybettirecektir. Eğer İnstagram’da takipçi arttırmak istiyorsanız bu etkenleri göz önünde bulundurmalı ve kaliteli – özgün görseller paylaşmalısınız.