Değişen dünya düzeni ile yollarda sıkça rastladığımız kadın sürücülere yönelik, otomobil firmaları da araştırma ve geliştirme çalışmaları yapmaya devam ediyor. Biz de bu markaları ve yeni modelleri keşfe çıkarak daha önce hazırladığımız “Kadınlara Uygun En İyi Otomobiller” listemizi gözden geçirdik ve güncelledik. Özellikle daha kompakt ve tasarım odaklı otomobilleri tercih eden kadın sürücülerin son yıllarda seçenekleri oldukça fazlalaştı. Otomobil firmaları her alanda olduğu gibi bu konuda da büyük rekabet ve çekişme içerisindeler bu sebeple değişen fiyatlar bazı araba modellerini öne çıkarır hale geldi.

1. Peugeot 208 HB

Peugeot-208-HB

Peugeot 208 HB

Peugeot yıllardır tasarladığı çarpıcı tasarımlar ile dikkatleri üzerine çekerken sürüş keyfinden de ödün vermiyor. Yeni emisyon kuralları ile daha küçük hacimli motorlara geçen otomobil firmaları içerisinde bulunan Peugeot 208 hb modeli ile bu akıma en güzel şekilde ayak uyduruyor. Yüksek teknoloji ile donattığı modelinde otomatik vites seçeceği ile de öne çıkan otomobil ufak boyutları ile şehir içi kullanımlarda büyük kolaylık sağlıyor.

2. Toyota Yaris

Toyota-Yaris

Toyota Yaris

Toyota istikrarlı vizyonu ve sorunsuz motor seçenekleri ile yıllardır hayatımızda. Bir çok opsiyonel seçenek sunan Yaris modelinde özellikle Hybrid Elektronik motor seçeceği geleceğin en gözde araçlarından. Daha öncede orta segmentte ilk hybrid modele imza Toyota mühendisleri yüksek teknoloji ve yüksek konfor ile kullanıcılarına rahat bir sürüş deneyimi sağlıyor. Otomotk vites seçeceği bulunan modellerde kaliteli şanzıman yapısı ile sportif sürüşte de sizi yarı yolda bırakmıyor.

3. Ford Fiesta

Ford-Fiesta

Ford Fiesta

Ford Fiesta yenilenen tasarımı ile çok çarpıcı. Komple değişen iç ve dış tasarımı oldukça beğenilirken arabada panoramik cam tavan, otomatik park sistemi gibi dikkat çeken özellikler mevcut. Yeni farları ile daha da spor bir görünüme kavuşan Fiesta dizel modellerinin yanı sıra 1.0 litrelik ufak hacimli yüksek performanslı motor seçeceği ile de satışta. Otomatik vites, dokunmatik ekran gibi konfora yönelik özellikleri bulunan Fiesta özellikle şehir içi kullanımlarda size kolaylık sağlayacaktır.

4. Renault Clio

Renault-Clio

Renault Clio

Bir başka yenilenen model olan Clio, bu zamana kadar kendini kanıtlamış bir model olarak önümüzde. Dünyanın en iyi motor üreticilerinden olan Renault’un 1.5 dizel motor seçeceği ile yakıt konusunda size en büyük kolaylığı sağlayacak Renault, iç bölüm de makyajla beraber gelen teknolojik özelleri ile fazlası ile göze çarpıyor. Yepyeni bir araç ön tasarımı yeni çizgiler ile tasarım konusunda iddialı olan Clio, Renault Showroom’ların da sizleri bekliyor.

5. Volkswagen Polo

Volkswagen-Polo

Volkswagen Polo

Fiyat performans kıyaslaması bakımından kadınların en çok tercih ettikleri modeller arasında bulunan Volkswagen Polo’ da komple yenilenmiş tasarımı, motor seçenekleri ve teknolojik özellikleri ile sizlerle. Kendi sınıfında çıtayı epeyce yukarı çıkartan Polo özellikle kırmızı renkli modeli ile kadınların en büyük gözdelerinden.

6. Audi A1

Audi-A1

Audi A1

Teknoloji diyince kuşkusuz akla ilk gelen marka olan Audi yeni A1 modelinde de çizgisinden ödün vermedi. Yüksek malzeme kalitesi, sorunsuz motor seçenekleri ve çarpıcı dış tasarımı ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran yeni Audi A1 özellikle donanım paketleri ile de öne çıkıyor. Bir önceki modele göre daha geniş bir iç alan sunan modelde özellikle S-line paketi dış tasarımda çok iddialı.

7. Mercedes Benz A Serisi

Mercedes-Benz-A-Serisi

Mercedes Benz A Serisi

Kuşkusuz Mercedes Benz otomobil firmalarının yıldızı gibidir. Bu sene oda yeni A serisini satışa sunarken çarpıcı değişikliklere başvurdu. Özellikle önceki modelde sıkça eleştirilen iç dizaynın yerine, yeni modelinde belkide sınıfının en güzel tasarımlarından birine imza. Sesli komut sistemi ile havalandırma sistemine bile hükmedebildiğiniz modelin yüksek fiyatları dikkat çekse de, kullanılan teknoloji, Mercedes kalitesi ve yüksek sürüş deneyimi ile gönülleri fethetmeyi kolaylıkla başarıyor.

8. Range Rover Evoque

Range-Rover-Evoque

Range Rover Evoque

Range Rover Evoque bayanlar arasında sözün bittiği yer olarak adlandırılabilir. Müthiş tasarımı, jeep özelliğine sahip olması ve ortalama yakıt tüketimi ile tam anlamıyla muhteşem bir bayan aracı. Yüksek fiyatları bayanları zorlasada imkanı bulunan bayanların Evoque’dan başka model seçmeyecekleri kesin.

9. Mini Cooper

Mini-Cooper

Mini Cooper

Mini Cooper’ ı pek fazla açıklayıcı özelliğe gerek kalmadan bir kaç kelime ile şöyle özetleyebiliriz. Farklı renk ton ve tasarım paketleri ile yeri gelir bayanların bir numaralı gözdesi olur yeri gelir bayların. Kısacası Mini Cooper’ı beğenmeyecek pek az bayan bulunabilir.

10. Fiat 500

Fiat-500

Fiat 500

Fiat 500 gerçekten çok tasarımsal. İtalyan Fiat markası net bir şekilde bayanlara özel ürettiği Fiat 500 ve Fiat 500c modelleri ile kendisi bayanlara hayran bıraktırıyor. Özellikle üstü açılan 500c modeli çoğu bayanın gözdesi.

Kadınlara uygun arabalar elbette bu modellerle sınırlı değil. Biz listemizi oluştururken Türkiye’nin yol şartlarını, benzin fiyatları ve genel ekonomik dağılımı da göz önünde bulundurduk.