1 – Snowpiercer

Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasında ikinci sırada Snowpiercer’ı görüyoruz. Dizi dünyanın gelecekte karşılaşabileceği kurgu bir senaryo üzerinde ilerliyor. Dünya buzullarla kaplandığında hayatta kalabilen insanlar dünyanın çevresini dolaşan büyük bir trende yaşıyor. Ancak bir trende birlikte yaşamak teoride düşünüldüğünden daha zor olabilir. Bölümlerin süresi ise yaklaşık bir saat oluyor.

2 – 365 Gün

Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasında zirvede yer alan filmin konusu; bir mafya liderinin, bir iş kadınını kaçırıp hapsetmesiyle başlıyor. Mafya lideri, kadına da kendisine aşık olması için bir yıl süre tanıyor. Polonya yapımı bu filmin IMDB puanı ise 3,8 oldu.

 3 – The Last Days of American Crime

Platforma geçtiğimiz günlerde eklenen Netflix Orijinal yapımı film, bugün Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasında üçüncü yer almayı başardı. Filmin konusu; devletin kanunsuz işlerin sonunu getirecek zihin değiştiren bir sinyali devreye sokma planıyla ve bunun hemen öncesinde bir banka soyguncusunun tarihi bir soyguna katılmasıyla başlıyor. 2 saat 30 dakikaya yakın süreye sahip film, 18 yaş sınırına da sahip olarak karşımıza çıkıyor.

4 – Dark Tower

2017 yılında çıkış yapan bu film, 66 milyon dolar bütçe ile yapılmış ve 115 milyon dolara yakın hasılat elde etmişti. Platforma yeni katılan film, bir kitaptan uyarlama ve tür olarak da fantastik diyebiliriz. Psişik güçleri olan bir genç, ‘kötü karakter’ olarak karşımıza çıkan büyücüye karşı gelebilecek son silahşör ile tanışır ve konu böyle başlar. IMDB puanı 5,6 olan film, Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasında kendisine 4. sırada yer buldu.

5 – Kolonya Cumhuriyeti

Listenin beşinci sırasında ise yerli bir komedi yapımı bizleri karşılıyor. Ağırlıklı olarak Güldür Güldür ekibi oyuncularından oluşan kadrosuyla, 2017’de çıkış yapan film Netflix’te yer almasıyla birlikte ilgi görmeyi de başardı. Film beyaz perdede, 13 milyon liraya yakın hasılat elde etmiş ve 1 milyondan fazla kişi tarafından izlenmişti. Filmin konusu ise; yeni seçilen bir belediye başkanının ufak bir beldeyi ülke haline getirmesiyle başlıyor.

6 – Behzat Ç.

Yakın zamanda listede kendine yer bulan yerli dizi, bugün Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasında 6. sırada yer aldı. Yerli dizilerden olan Behzat Ç. Netflix’te en çok izlenenler arasında kendine yer bulmayı başarıyor. Sosyal medyada da hala konuşulmayı sürdüren dizi, popülerliğini devam ettirmeyi başarıyor.

7 – 13 Reasons Why (Ölmek için 13 Sebep)

2017’de ilk sezonu yayımlanan dizi, yakın zamanda yayımlanan 4. sezonu ile en popüler içerikler arasına girmeyi başardı. Dizinin konusu; Hannah Baker isimli bir lise öğrencisinin intihar etmesini ve ardında sebeplerini açıklayan kasetler bırakmasıyla başlıyor. Sosyal zorbalığa dikkat çeken bu dizi; izleyicileri, çok sevenler ve hiç sevmeyenler şeklinde ikiye böldü.

8 – Control Z

Alıştığımız konular dışında bir hikaye üzerinde ilerleyen bu dizi de aslında bir gençlik dizisi diyebiliriz. Bir hacker’ın, eğitim aldığı lisedeki kişilerin bilgilerini açığa çıkarmasıyla başlayan hikayede, dizinin baş karakteri de bu kişiyi tespit etmeye çalışıyor. 8 bölümden oluşan dizi En çok izlenen Netflix filmleri ve dizileri arasında 8. sırada kendine yer buldu.

9 – Aşk 101

Netflix’in  Türk yapımı olan bu dizisi, birbirinden farklı lise öğrencilerini konu alıyor ve tam olarak gençlik dizisi türüne karşılık geliyor. Bu yapım, yayınlanmadan önce de sosyal medyada olumlu ve olumsuz birçok tepki almıştı. Dizi, Cinayet Süsü’nün Netflix’te yer almasıyla birlikte Netflix Türkiye’de günün Top 10 listesi içerikleri arasında uzun süredir ilk sırada yer alıyordu fakat bugün dokuzuncu sırada karşımıza çıkıyor.

10 – Prison Break

Yayınlanmasının üzerinden epey zaman geçen fakat platformda yakın zamanda yer alan bu yapım Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasında bir süredir zaman zaman yer almayı başarıyor. Hapishaneden kaçış hikayesiyle başlayan bu yapım, ülkemizde de en popüler yabancı dizilerden biri diyebiliriz. Dizinin IMDB puanı 8,3 oldu.