Bu listede tüm zamanların en iyi Scarlett Johansson filmlerini spoiler içermeden, IMDB puanlarıyla birlikte sizler için bir araya getiriyoruz. 

scarlett-johansson-filmleri.gif

Scarlett Johansson

Filmlerin Listesi;

1. The Prestige (2005) – IMDB: 8.5

Prestige – Scarlett Johansson

Hugh Jackman, Christian Bale ve Michael Caine gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Christopher Nolan oturuyor. The Prestige filminde hikaye 19.yy’ın sonlarında birbiri ile kapışan iki sihirbazın savaşına odaklanmaktadır. Robert Angier, sevgili eşi Julia McCullough ve Alfred Borden hem arkadaştırlar hem de bir sihirbazın asistanlarıdırlar. Bir gösteri esnasında Julia ölünce Robert, onun ölümünden Alfred’i suçlar ve birbirlerine düşman olurlar. Bu düşmanlık film süresince keyif alacağınız bir kompozisyona evriliyor.
Tür: Gerilim, Dram
Fragman


2. The Avengers (2012) – IMDB: 8.1

The Avengers – Scarlett Johansson

Joss Whedon’un yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo gibi isimler yer alıyor. Uluslararası tanınan bir barış örgütü olan SHIELD’ın başındaki isim Nick Fury, tüm dünyanın güvenliğinden sorumludur ve çok büyük bir tehdit ile karşı karşıyadır. Fury, dünyayı yaklaşan bu felaketten kurtarmak için en cesur ve en ‘süper’ kahramanlardan oluşan bir ekip kurmak zorundadır.
Tür: Aksiyon, Macera, Bilimkurgu
Fragman


3. Her (2013) – IMDB: 8.0

Her – Scarlett Johansson

Joaquin Phoenix, Amy Adams ve Rooney Mara gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmenliğini Spike Jonze üstleniyor. Filmde orta yaşlarda yalnız yaşayan ve kendini mutsuz hisseden bir yazılımcı, her ihtiyacını karşılayabilecek dişi bir yazılım sistemi oluşturuyor ve ona karşı istemsizce ilgi duyup aşık oluyor. Gerçek olmayan birine aşık olmak mümkün müdür?
Tür: Dram, Romantik, Bilimkurgu
Fragman


4. Captain America : Civil War (2016) – IMDB: 7.9

Captain America : Civil War – Scarlett Johansson

Chris Evans, Robert Downey Jr. Ve Scarlett Johansson gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmenliğini Anthony Russo ve Joe Russo birlikte üstleniyor. Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı; süper kahramanları, öykü evreninin en önemli konusunda karşı karşıya getiriyor. Yenilmezler’in dahil olduğu olay kötü sonuçlanınca, politik güçler Yenilmezler’in bir otorite tarafından takip edildiği ve yönlendirildiği bir sistem kurulması için baskı yapmaya başlarlar. 6 Ödül ve 59 adaylığı bulunan film kesinlikle izlemeye değer!
Tür: Aksiyon, Fantastik
Fragman


5. Captain America : The Winter Soldier (2014) – IMDB: 7.8

The Winter Soldier – Scarlett Johansson

Yönetmenliğini Anthony Russo ve Joe Russo’nun birlikte üstlendiği filmin başrollerinde Chris Evans, Scarlett Johansson, Anthony Mackie gibi isimler yer alıyor. Kaptan Amerika yanına Falcon’u ve Kara Dul’u da alarak karşı koyulmaz bir güç birliği oluşturuyor. Devam filminde öykü bu sefer sosyalist dönem Rusya’sına uzanıyor. SSCB döneminde özel kuvvetler içerisinde yetiştirilen ve Winter Soldier adı verilen bir adam kelimenin tam anlamıyla bir ölüm makinesi diyebiliriz. Rusya tarafından donmuş bir gölde bulunur ve önüne çıkan her şeyi yerle bir etmeye kararlıdır.
Tür: Macera, Aksiyon, Bilimkurgu
Fragman


6. Lost In Translation (2003) – IMDB: 7.8

Yönetmen koltuğunda Sofia Coppola’nın oturduğu filmin başrollerinde Bill Murray, Scarlett Johansson, Giovanni Ribisi gibi isimler yer alıyor. Film oyuncularının eşsiz performansı ve karakterlerinin iç dünyasındaki değişimi başarıyla yansıtan senaryosu ile dikkat çekiyor. Evli ve çocuklu Amerikalı aktör Bob bir reklam çekimi için Japonya’ya gelir. Tokyo’da kaldığı otelde fotoğrafçı kocasının peşinden Japonya’ya gelmiş olan Charlotte ile tanışır. Bob ve Charlotte’ın Japonya’da yaşadıkları olaylar silsilesini izlemek kesinlikle çok keyifli olacak!
Tür: Dram, Komedi, Romantik
Fragman


7. Match Point (2005) – IMDB: 7.7

Match Point – Scarlett Johansson

Bir Woody Allen filmi olan Match Point’in başrollerinde Jonathan Rhys-Meyers, Scarlett Johansson, Emily Mortimer gibi ünlü isimler yer alıyor. Chris bir tenis oyuncusudur ve tüm yaşamı boyunca şans onunla birlikte olmuştur. Bu sebepten ötürü etrafındakilerce de hep kıskanılmıştır. Hikaye ise Chris’in Tom’un kardeşi Chloe ile evlenip büyük bir servetin ortağı olunca başlıyor.
Tür: Dram, Aksiyon, Polisiye
Fragman


8. The Man Who Wasn’t There (2001) – IMDB: 7.6

The Man Who Wasn’t There – Scarlett Johansson

Peter Schrum, Billy Bob Thornton, Frances McDormand gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Joel Coen oturuyor. Yaşantısından hiç te memnun olmayan bir adam olan Ed (Billy Bob Thornton), karısı Doris’in (Francis McDormand) kendisine sadık olmadığını ve çalıştığı mağazanın müdürüyle birlikte olduğunu farkettikten sonra, ortaya bir şantaj yapma fırsatı çıktığını ve böylece hayatını değiştirebileceğini farkeder ve müdürden 10 bin dolar sızdırır.
Tür: Polisiye, Dram
Fragman


9. The Avengers : Age of Ultron (2015) – IMDB: 7.4

The Avengers : Age of Ultron - Scarlett Johansson

The Avengers : Age of Ultron – Scarlett Johansson

Yönetmenliğini Joss Whedon’ın üstendiği filmin başrollerinde Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo gibi isimler yer alıyor. Bu kez Thor, Iron Man, Kaptan Amerika ve Hulk’ın yanısıra Hawkeye, Nick Fury ve Black Widow da maceraya katılıp sürprizini koruyan beklenmeyen düşmanlara karşı savaşıyor. Bu kez hiç olmadığı kadar aksiyonlu bir macerayı vadeden film, her bir kahramanın kişisel yaşamına ve aralarındaki ilişkilere vurgu yapmayı hedefliyor.
Tür: Aksiyon, Macera, Bilimkurgu
Fragman


10. Ghost World (2001) – IMDB: 7.4

Ghost World - Scarlett Johansson

Ghost World – Scarlett Johansson

Thora Birch, Scarlett Johansson, Steve Buscemi gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmenliğini ise Terry Zwigoff üstleniyor. Enid ve Rebecca, liseyi henüz bitirmiş olan iki yakın arkadaştırlar. Bir gün Rebecca bir kafede işe girer ve kendi evine çıkmaya karar verir. Ona oranla oldukça karamsar birisi olan Enid ise dünyadaki tüm insanları aptal olarak kabul etmektedir.
Tür: Dram, Komedi
Fragman